Володимир Лободін: «Буду ефективним мером, який бере на себе відповідальність за розвиток нашого міста»

19 жовтня 2020 09:22  134   0Кандидат в мери розповів, як на нього особисто вплинула передвиборча кампанія, чи змінилися за цей час пріоритети та які плани має він і його команда вже безпосередньо у міській раді.


- Володимире, на початку літа, коли Ви тільки заявляли про плани балотуватися в міські голови, то говорили, що в першу чергу Ви — інвестиційний менеджер, який прагне, щоб місто розвивалося, та знає, як це зробити. Цікаво, що змінилося для Вас за ці кілька місяців?

Найголовніше — за цей час я ще більше впевнився у тому, що рішення балотуватися на посаду міського голови - вчасне і правильне. За останні півтора місяця щоденного спілкування з людьми у дворах, у колективах, на підприємствах я дуже уважно слухав кожного співрозмовника. Так ось, 90 % тих, з ким спілкувався, констатують, що місто «йде не туди» - не в сторону розвитку міста як міста, а в сторону перетворення в селище міського типу. Безперечно, завжди можна сказати, що щось потрібно змінювати. Але, якщо не ми, то хто? І коли, якщо не зараз?

Я представляю політичну партію «ЗА МАЙБУТНЄ». Збудувати партію за 2 місяці, переконати людей приєднатися, змотивувати, запустити великий механізм — ось це було надскладне завдання. Але самі бачите — ми справилися. Ми на 99 % розуміємо один одного і те, куди нам рухатися. У нас дуже велика команда. І я зараз говорю не лише про людей, які балотуються в депутати разом з нами. Це ще й про усіх тих, хто просто допомагає нам зі сторони, за покликом серця. Бо тільки в нас вони побачили силу та енергію, достатню, щоб вийти, не побоюсь цього слова, із застою, в якому зараз опинилося місто.

То хто такий Володимир Лободін сьогодні?

Гарне питання. Зараз Володимир Лободін — людина, яка думає не лише як інвестиційний менеджер, а й людина, яка дійсно готова взяти на себе відповідальність за розвиток нашого міста і за людей, які тут живуть, працюють, виховують дітей. І яким хочеться почуватися в безпеці, особливо враховуючи вже більш ніж піврічну ситуацію з пандемією коронавірусу. До речі, я сам і моя родина через це пройшли. Це дуже неприємні відчуття. Багато що переосмислюється.

Що скажете про хід передвиборчої кампанії в цілому? Ви говорили, що багато спілкувалися із сумчанами, то яким є загальний настрій?

Щодо кампанії, то вона дуже специфічна. Звісно, якби не нинішні обставини, я впевнений, що вдалося б особисто поспілкуватися з більшою кількістю сумчан, десь краще донести наші ідеї і бачення, але з іншого боку обставини стимулювали приймати нестандартні рішення, креативити. А це, до речі, ще й перевірка нашої командної роботи — хто і наскільки готовий приймати швидкі рішення, брати на себе відповідальність.

Щодо настроїв, то, звісно, у різних людей різне бачення. Ми ж говорили в першу чергу про майбутнє міста. Комусь достатньо замінити лавки біля під’їздів, хтось хоче нову дорогу, а якщо є дороги, то чому немає «лежачих поліцейських», щоб водії були обачнішими. Були історії, коли в одному дворі частина людей за дитячий майданчик, інші – проти. Це якщо локально. Якщо ж глобальніше, то люди більше стали хвилюватися про своє здоров’я, про стан медичних закладів, їх матеріально-технічну забезпеченість і, найголовніше, про кількість лікарів та медичного персоналу. Цьогорічна криза через коронавірус — величезний урок для всіх. Місцева влада має робити все, щоб медичні заклади були максимально забезпечені, а не кивати в бік Києва — що всі винні там. Весною, під час першої хвилі Covid-19, фонд «Бізнес — місту», який я тоді очолював, відновив існуючі та побудував нові киснепроводи у міських та обласних лікарнях, тоді ж для лікарень закупили апарати штучної вентиляції легень, найнеобхідніші медичні препарати, засоби захисту. А якби бізнес оперативно не об’єднався? Це те, про що мають пам’ятати усі, хто буде у владі після 25 жовтня. Для нашої команди медицина міста — один з пріоритетів.

Завершуючи відповідь на питання про загальний настрій, скажу, що більшість мешканців вважають Суми периферією, яка занепадає. І так само сильно бажають розвитку своєму місту. Переконаний, що хоч і за короткий термін, і з усіма особливостями цієї кампанії, нам вдалося донести головне: мета команди партії «ЗА МАЙБУТНЄ» і моя особиста — за п’ять років поетапно досягти того, щоб Суми ввійшли до десятки кращих міст України.

Як кандидат на посаду міського голови, кого вважаєте основним конкурентом або конкурентами?

Можу сказати, що конкуренція на цих виборах більш якісна. Історія змінюється, люди міняються. Пройшли ті часи, коли можна було просто сидіти в кріслі і нічого не робити. Кожен, хто балотується на цю посаду розуміє, що доведеться працювати, працювати і ще раз працювати.

Всі борються за голоси, але хто із кандидатів найдостойніший — скажуть виборці 25 жовтня. Правильну відповідь знають тільки вони. Я особисто відчуваю дуже сильну підтримку від сумчан, загалом ми бачимо відгук людей, що саме «ЗА МАЙБУТНЄ» і Володимир Лободін є альтернативою поки що діючому меру. Головною альтернативою.

У Олександра Лисенка були гарні стартові позиції. Близько 3 мільярдів гривень бюджету міста на 2020 рік — це переконливий аргумент. На жаль, він не зміг використати ці переваги і довести, що є хорошим керівником. Я вважаю, що діючий мер виконав свою місію і показав, як не треба управляти містом. Ще понад місяць тому, після зустрічей з сумчанами, після спілкування з представниками різних професій, віку і поглядів, я говорив, що Олександр Лисенко не переможе ні у першому, ні у другому турі.

Якщо говорити про команду, яку Ви ведете до міськради, — на який результат очікуєте?

Склад депутатського корпусу суттєво зміниться. Монобільшості вже не буде і всі сили будуть домовлятися щодо подальшої співпраці. Як на мене, від цього виграє місто. Доведеться домовлятися, поступатися. «Протягувати» рішення на чиюсь користь вже не вийде. А це найголовніше. Бо усі рішення мають бути лише на користь громади.

Щодо нашої команди, то за ці кілька місяців ми дуже згуртувалися. Ті мешканці, до кого наші кандидати в депутати приходили на зустрічі, бачили, що всі вони готові працювати як єдине ціле. Готові підхопити, продовжити справу один одного. Мені, як лідеру, це приємно, але головне – ще раз переконуюсь, що ми змогли об’єднати найкращих. Я впевнений: за результатами голосування 25 жовтня ми будемо в п’ятірці лідерів. Так відгукуються люди.

Володимире, яким міським головою будете Ви?

Я буду ефективним міським головою. Таким, який не повинен подобатися усім, але буде принциповим та відповідальним. Я йду до міської ради за ефективною роботою і результатами для громади, про які не треба буде красиво розповідати, бо сумчани їх бачитимуть. Головне моє завдання — щоб Сумська громада стала економічно сильною, прогресивною та сучасною, а Суми нарешті зайняли своє місце в десятці успішних і комфортних міст України.

Хочу попередити ваше питання, якими будуть мої перші кроки як мера. По-перше, проведемо інвентаризацію всіх ресурсів громади, щоб розуміти наш потенціал та слабкі сторони. По-друге, усім керівникам департаментів, управлінь і комунальних підприємств поставлю завдання підготувати бачення розвитку своїх напрямів. І третє, як на мене, найголовніше — зроблю все, щоб у Суми прийшли великі інвестиції, а місцеві мешканці мали стимул і можливість створювати малий і середній бізнес.